arrow

Monety

Henryk VIII, motywowany gospodarnościami, obniżył kompozycja złota w monecie, jaka notorycznie się redukowała. Monety z dziewiętnastego wieku mają troiście mniej złota nawlekajże te z XVII stulecia. Od początku swego istnienia monety te traktowano jak złoto inwestycyjne oraz często mennica angielska w okresach wiktoriańskich skupowała stare soverigns i konsumuje przeszywała.

W czasach handlu ze Poziomami Połączonymi często soverigns przetapiane były na sztabki złota. Do 1982 roku monety te wyjawiano, jako monety bulionowe a następnie pojawiły się również monety o lustrzanym stemplu z nominałami. Kiedy Karol IV, cesarz rzymski oraz równocześnie król Czech drukował swój rozkaz w sprawie zakładania winnic nieco nie zawierzył się z tym, iż trafi na monety.

Rozkaz podkablowany w roku 1358 koncesjonował kupcom oraz arystokratom ustalać winnice, jakich mienie wcześniej zajęte było tylko dla królika a duchowieństwa. Winnice stosowane były jako porządne inwestycje w szeregu kolejnych wieków powstały takie ośrodki winiarskie jak : Znojmo, Dolne Kounice, Mikulow, Hustopeč, Strážnica a Blatnica pod Svatým Antonínkiem.

Gdyby nie walka trzydziestoletnia być może zamiast francuskich popijalibyśmy wina czeskie. Co iżby jednakże nie zaufać o pracy win, monety upamiętniają ten fakt, identycznie jak wiele innych. Pośród tych innych odkrywa się wydarzenie, jakie okazało się nienaturalnie brzemienne w skutki.

2 grudnia 1804 roku w katedrze Notre Dame w Paryżu pokonała się koronacja Napoleona Bonaparte na cesarza Karaczanów. Uroczystość przeważona była poprzez papieża Piusa VII. Wbrew tradycji jakkolwiek to nie papież intronizował Napoleona. Bonaparte intronizował się oddzielnie. Z okazji 200 lecia tego wydarzenia, w 2004 roku pojawiły się pamiątkowe monety o nominale 50 euro.